Categories Małe AGD

Jaką pojemność kawiarki wybrać

G.A.T. Rossana 2Kawiarka to takie małe i sprytne urządzenie, które stawiamy albo na naszej kuchence gazowej, albo na indukcyjnej i przygotowujemy sobie kawę – oczywiście po uprzednim rozkręceniu urządzenia, nalaniu do niego wody i – do drugiej jego części – nasypaniu do niego uprzednio zmielonej kawy.

Ariete Mokina

Można również taki sprzęt podłączyć do prądu elektrycznego, jeżeli zakupiona przez nas kawiarka jest elektryczna właśnie.  Ogólnie mówiąc, działa ona podobnie do ekspresu do kawy, z tym, że przygotowuje mniejszą ilość naszego ulubionego czarnego napoju, to znaczy od jednej dziesiątej do trzech dziesiątych litra. Taka ilość wystarczy na jedną, lub kilka szklanek, zależnie, na którą z pojemności się zdecydujemy. Z wyglądu zaś kawiarka przypomina czajnik – i faktycznie gotuje się w niej wodę, tyle, że dodatkowo powstaje potem od razu sama kawa.

Jak wybrać kawiarkę

Jaką pojemność kawiarki powinniśmy wybrać, aby nie czekać zbyt długo na zagotowanie się wody i na przyrządzenie naszej kawy, a z drugiej strony nie musieć używać opisywanej tutaj kawiarki co chwila i co rusz biegać do niej do kuchni?

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, między innymi od tego, czy mieszkamy sami, czy też z bliskimi osobami oraz jak często odwiedzają nas goście będący wielbicielami kawy właśnie. Do tego również ma znaczenie to, czy zamierzamy wypić jedną, czy też dwie szklanki napoju – niektóre kawiarenki mają bowiem funkcję podtrzymywania temperatury napoju nawet po zakończeniu przygotowywania go, dzięki czemu kawa nie stygnie tak szybko, a my możemy poczekać z wypiciem jej na przykład przez kilka minut.

Do wyboru mamy zazwyczaj kawiarenki o pojemności od 0,1 litra (jest tak na przykład w wypadku urządzenia o nazwie G.A.T Rossana 2, które możemy nabyć już za cenę 59,99 złotych) do 0,3 litra (jak chociażby Bergner SG-1782 za cenę 159,99 złotych), istnieją również pojemności mierzone w szklankach (6 szklanek w przypadku Bergner Q1963 Infinity Chef za kwotę 159,99 złotych).

G.A.T Rossana 2

Kup kawiarkę G.A.T Rossana 2

Która kawiarka będzie dla mnie najlepsza

Wszystkie wspomniane tutaj sprzęty są godne naszej uwagi i warte zakupu, różnią się tym, czy można ich używać na kuchence indukcyjnej, czy też jedynie na tej gazowej i oczywiście samą pojemnością właśnie.

Do tego warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego wykonana jest nasza kawiarka, gdyż chociaż zarówno aluminium, jak i stal nierdzewna są w porządku, to jednak te wykonane ze stali nierdzewnej są nieco nowsze pod kątem technologicznym. Nie oznacza to jednakże, że te aluminiowe są gorsze, czy też źle wykonane jakościowo – dzięki nim także przygotujemy naprawdę bardzo smaczną kawę. Są po prostu inne.

Wracając jednakże do pojemności – jeżeli przygotowujemy kawę jedynie dla siebie, warto zdecydować się na mniejszy produkt, na przykład G.A.T Rossana, jeżeli zaś oczekujemy, iż w naszym życiu od czasu do czasu pojawi się przyjęcie, spotkanie w gronie rodzinnym, czy też w gronie znajomych, wtedy to najlepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na produkt z firmy Bergner. Zawsze przecież można zaparzyć nieco mniej kawy w większym naczyniu, niż potem żałować, że zdecydowaliśmy się na to mniejsze, a teraz musimy co chwila przemierzać drogę z pokoju do kuchni i co rusz parzyć nową porcję naszego ulubionego napoju.

Dlatego zanim dokonamy jakiegokolwiek zakupu, najlepiej będzie go po prostu bardzo dobrze rozważyć i na spokojnie sobie jego wybór przemyśleć. Poznaj bogatą ofertę kawiarek – kliknij w link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *